Vi har produsert første sesong i podcasten 19topper.blog, og denne episoden handler om å dra på tur med barn, og du vil høre stemmene til alle 5 i familien.
Episoden er tilgjengelig på Apple Podcast, Google Podcast og Spotify. I tillegg er den tilgjengelig på noen andre mindre kjente plattformer. Søk på “19topper.blog”, så finner du oss.
Dette blogginnlegget er en oppsummering av det vi snakker om i podcasten, og er det noe vi nevner som du ikke finner informasjon om, legg igjen en kommentar, så skal vi oppdatere så snart som mulig.
Puttegga
Nelly snakket i denne episoden om turen som vi tok til fylkestoppen i Møre og Romsdal i Mai 2016. Dette var en tur der vi gikk helt i kjelleren alle sammen, vi valgte feil rute opp mot fjellet, gikk nesten tom for mat og måtte ha en nødovernatting i DNT hytta Puttbua.

Rondslottet
Sina snakket om turen vår til Rondslottet som er den høyeste toppen i Hedmark. Vi tok denne med Sina og Oline i høstferien 2019, og bodde i telt ved Rondvassbu.

Patchell hytta (DNT) og Slogen
Sina snakket om turen vår til Patchellhytta, og toppturen vi tok til Slogen sommeren 2017. På det tidspunktet var Sina 6 år gammel og gikk opp til dette majestetiske fjellet. Været var helt fantastisk og utsikten er det ingenting

På tur med barn
Vi har skrevet endel blogginnlegg som handler om å dra på tur med barn. En fin tur starter gjerne med god planlegging, det er viktig å bruke pakkelister så dere slipper kjipe situasjoner på grunn av at dere har glemt noe, og det gjelder å legge ambisjonsnivået riktig.
Linker
Her er linker til noen av de aktivitetene vi har tatt med barna på. Det er også mulig å finne andre innlegg ved å bruke søkefunksjonaliteten og taste inn “barn”.
Stisykling med barna på Lørenskog
Romsdalen: Smørbottfjellet med barn
Stisykling ved Bysetermosen i Østmarka
3 Replies to “Podcast Episode 2: På tur med barn”