Troms

Vi har ikke vært mye i de nordligste fylkene i Norge, og Troms er et område vi ønsker å utforske i større grad i fremtiden.

Dette tidligere fylket er nå en del av Troms og Finnmark fylke, og det tyder på at disse fylkene vil splittes opp og gå tilbake til sin nåværende form. Noen kommuner snakker om å bytte fylke i forhold til den opprinnelige tilhørigheten i så fall.

Denne artikkelen vil bli oppdatert med aktiviteter som vi har gjort i Troms og ting som vi planlegger å gjøre. Kom gjerne med tips til innhold som bør være med.

Tromsø Kommune

En vakker kommune der Tromsø by er det naturlige sentrum.

Jiehkkevárri (1.832 moh) – kommunetopp i Tromsø og Lyngen kommune

Dette er den drøyeste turen vi har tatt på ski, og vi anbefaler ikke å ta denne på egenhånd hvis du ikke er godt kjent med ferdsel på bre, veldig god kunnskap om snøforhold og skredfare.

Jiehkkevárri

Hør også podcasten vår om turen til Jiehkkevárri: Podcast Episode 17: Øksfjordjøkelen og Jiehkkevárri

Solvor og Jens på vei opp til Jiehkkevárri i Mai 2021. Dette var en drøy tur og en helt vill opplevelse

Linker og annen informasjon

Bildet på forsiden er tatt av John Huang og er lastet ned fra Pixabay.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.